fbpx

כל מה שרציתם לדעת על מכונות תספורת

כל מה שרציתם לדעת על מכונות תספורת
אנחנו נמצאים בתקופת קורונה, והרבה דברים נעצרו – תוכניות בוטלו, פרויקטים הוקפאו, והחיים תופסים קצב איטי יותר. אבל דבר אחד לא השתנה, וזה קצב צמיחת השיער שלנו. ובהתחשב בעובדה שבחלק גדול מהתקופה האחרונה אין מספרות שפועלות באופן סדיר, רבים מאיתנו נאלצים להתאים את עצמנו למצב החדש ולהתחיל להסתפר בבית, באופן עצמאי. הפופולריות העולה של תספורות ביתיות הפכה את מכונת התספורת למוצר הכרחי בכל בית.

אם גם אתם החלטתם להתחיל להסתפר בבית ורוצים להתחדש במכונת תספורת איכותית – המאמר הזה נועד לכם. כאן תוכלו לגלות יתרונות של מכונות תספורת מסוימות על פני אחרות, ולהבין אחת ולתמיד – איזה סוג של מכונת תספורת כדאי לרכוש?

איך בוחרים מכונת תספורת?
מכונת תספורת ביתית משמשת בדרך כלל לקיצוץ ועיצוב שיער הראש, אבל אפשר להשתמש בה גם כדי לסדר את שיער הזקן ולקצץ שיער לא רצוי מאזורים אחרים בגוף, כמו הצוואר, החזה, בתי השחי או אזורים מוצנעים. בחלק מהמכונות יש חלקים מיוחדים, שמאפשרים קיצוץ שיער מיותר מהנחיריים ומהאוזניים – עוד נגיע לזה בהמשך.

כשבוחרים מכונת תספורת חשוב לשים לב למספר פרמטרים שמשתנים ממכונה למכונה, ולוודא שהם מתאימים לצרכים האישיים שלכם. ביניהם, התאמה של המכונה לאורך התספורת הקבועה שלכם, האם המכונה כוללת עוצמות משתנות, נוחות השימוש במכונה, חיבור לחשמל, טעינה או סוללות, וגם איכות המכונה ועמידותה.

דרגות חיתוך שונות
אורך התספורת שהמכונה מספקת, נקבע לפי המרחק שבין הלהב של המכונה לעור הקרקפת. רוב המכונות כוללות לפחות שתי דרגות אורך אפשריות, ומספר דרגות האורך הקיים נע בין שתי דרגות ל-14 דרגות חיתוך, כאשר מדובר בדגמים מתקדמים. אלא אם אתם הולכים תמיד על מראה של קרחת, רצוי לבחור במכונה שכוללת לפחות 4 דרגות אורך. ככל שאתם מעוניינים בתספורת מורכבת יותר, כדאי לרכוש מכונה עם אפשרויות דירוג רבות יותר, שמעניקות פינישים מדיוקים לשיער.

מצד שני, אם אתם מתחזקים קרחת – חשוב לבחור במכונה שמתקרבת כמה שיותר לגילוח של 0.0 מ”מ, כמה שיותר קרוב לעור. מכונת זירו קט 0.0 מ”מ יכולה להעניק לכם את הגימור הרצוי.

כדי לאפשר אורך אחיד, שלא משתנה במהלך העבודה עם המכונה, מכונות רבות מגיעות עם סט מסרקים באורכים שונים. את המסרקים מרכיבים על המכונה, ומחליפים ביניהם כשרוצים לשנות את האורך. במכונות אחרות ניתן לשלוט באורך החיתוך באמצעות מנגנון מכני הקבוע בתוך המכונה עצמה. אם הולכים על דגם מהסוג השני, כדאי לוודא שהוא כולל מנגנון נעילה – מה שימנע מהאורך להתחלף באמצע התספורת ויחסוך מעידות לא נעימות.

תמיד כדאי לברר איזה חלקים נוספים מגיעים עם המכונה. חלק מהמכונות כוללות מסרקים צרים יותר שמאפשרים עיצוב שיער קל יותר. קיימות גם מכונות הכוללות חלקים מיוחדים המיועדים לקיצוץ שערות מחלל האף ומהאוזניים, בצורה שלא פוגעת בעור הרגיש של האזורים האלה.

נוחות וקלות השימוש
כשבוחרים מכונת תספורת כדאי להתחשב גם בגודלה, במשקלה ובנוחות האחיזה שלה. למכונות המיועדות לתספורת עצמית יש מבנה אחר שמקל על האחיזה – הראש שלהן מסתובב 180 מעלות, כך שקל יותר להגיע לאזורים באחורי הראש.


דבר נוסף שכדאי להקדיש לו תשומת הוא האחזקה של המכונה. כל המכונות דורשות רמת אחזקה מסוימת, הכוללת ניקוי של המכונה ומדי פעם גם השחזה של הלהבים. במכונות מסוימות, הלהב משחיז את עצמו, מה שמקל כמובן על האחזקה.
חלק מהמכונות דורשות פירוק של המסרקים לפני השטיפה במים, ואחרות הן עמידות למים ומאפשרות שטיפה נוחה בלי יותר מדי התעסקות.

חיבור לחשמל וסוללות
אם אתם מבצעים תספורות קצרות, מכונת תספורת עם חיבור לחשמל יכולה להתאים לכם. עבור תספורות ארוכות יותר, או למי שמבצע יותר מתספורת אחת ברצף, שווה להשקיע במכונה נטענת. מכונות תספורת נטענות מתחברות לחשמל, אבל הן כוללות גם סוללה נטענת לחופש תנועה רחב יותר. במקרה של מכונות נטענות, זמן פעולה לאחר ההטענה הוא גם פקטור חשוב.

עמידות ואיכות
מכונות תספורת חשמליות יכולות לשמש אתכם לתקופה ארוכה, בהנחה שהן בנויות בצורה איכותית ועמידה. כדאי להשקיע במכונה שמגיעה עם מסרקים איכותיים שלא נשברים בקלות, ושהמבנה שלה עמיד ולא יתעקם גם אם היא תיפול לכם מהיד בטעות.

לצפייה בשלל מכונות התספורת המומלצות שלנו לחצו כאן

דילוג לתוכן